کد مطلب: 109192
 
حسن روحانی گران‌شدن بنزین و گازوئیل را تأیید کرد
 
رئیس‌جمهور گفت: می‌گویند ممکن است حامل انرژی گران شود، من به شما اعلام می‌کنم قیمت بنزین و گازوئیل بالاتر از نصف قیمت جهانی امروز نخواهد بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸
به گزارش نکونیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسن روحانی رئیس جمهور در همایش حقوق شهروندی افزود: حقوق شهروندی به ما‌ می‌گوید اشتغال یکی از وظایف ماست، ما در بودجه ۹۷ به ملت عزیز می‌گوییم که هیچ چیزی را گران نخواهیم کرد مگر اینکه بگوییم این پول کجا می‌رود و کجا صرف می‌شود؛ اگر شما قبول کردید اعمال می‌شود.
وی اظهار داشت: شما در انتخابات به ما گفتید که اولویت یک ما اشتغال جوانان ماست و ما هم می‌دانیم که اشتغال اولویت یک شماست.
رئیس جمهور افزود: می‌گویند ممکن است حامل انرژی گران شود، من به شما اعلام می‌کنم قیمت بنزین و گازوئیل بالاتر از نصف قیمت جهانی امروز نخواهد بود.
وی ادامه داد: قانون به ما گفته که باید ظرف ۵ سال قیمت حامل‌های انرژی به قیمت جهانی برسد، در حال حاضر ۵ سال تمام شده اما دلیل اینکه گران نشده این است که ما شرایط زندگی مردم را می‌دانیم.
آقای روحانی گفت: اگر پولی از این بابت از مردم گرفته شود من به دولت و سازمان برنامه و بودجه گفته‌ام که این پول صرفاً برای اشتغال جوانان خواهد بود و بس.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، پایگاه اطلاع‌رسانی دولت امروز خبر داد که بر اساس مصوبه دولت، قیمت بنزین ۱۵۰۰ تومان و گازوئیل ۴۰۰ تومان می‌شود.
در عین حال زنگنه وزیر نفت اعلام کرده، قیمت‌های جدید هنوز نهایی نشده است.
محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم در واکنش به خبر دولت اعلام کرده، مجلس با هر گونه افزایش قیمت سوخت مخالف است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، قیمت ۱۵۰۰تومانی بنزین و ۴۰۰تومانی گازوئیل مصوبه نهایی دولت در لایحه بودجه ۹۷ است، ولی برای اجرایی شدن نیاز به مصوبه مجلس و تأیید شورای نگهبان هم دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵