کد مطلب: 109290
 
بازسازی مدارس فرسوده و سیل‎زده استان خوزستان به همت نفت
 
شرکت ملی نفت ایران با انجام فعالیت‎های گسترده‎ای در حوزه مسئولیت‎های اجتماعی، مدارس سیل‌زده استان خوزستان و همچنین مدارسی که پیش از سیل امسال فرسوده بودند را بازسازی، نوسازی و تجهیز کرد و این مدارس را تا پیش از مهرماه امسال تحویل داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
به گزارش نکونیوز به نقل از شانا ، رئوف نایب‌زاده، نماینده مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز در طرح‎های عام‎المنفعه استان خوزستان با اشاره به آسیب دیدن ۱۰۸ مدرسه در شهرستان‌های اهواز، دشت‌آزادگان و شادگان پس از سیل فروردین‌ماه امسال، گفت: پس از حادثه، شرکت ملی نفت ایران فوری وارد عمل شد و ضمن ارزیابی خسارت واردشده، برای کمک به جبران آن اعلام آمادگی کرد که با انجام تعهدها و همچنین همت سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس، موفق شدیم پیش از بازگشایی مدارس در مهرماه امسال، پروژه‌ها را به پایان برسانیم و تحویل دهیم.
وی با بیان اینکه شرکت ملی نفت ایران به محض ارائه اسناد مالی نسبت به تسویه حساب فعالیت‌های انجام‌شده پیمانکاران اقدام کرد، گفت: این موضوع دلگرمی سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس و همچنین پیمانکاران را به دنبال داشت و همین مسئله سبب شد با وجود محدودیت زمانی، مدارس آسیب‌دیده در جریان سیل، به‌موقع نوسازی، بازسازی و تجهیز و پیش از مهرماه به آموزش و پرورش تحویل شوند.
نماینده مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز در طرح‎های عام‎المنفعه استان خوزستان با بیان اینکه نوسازی و بازسازی مدارس تنها به مدارس آسیب‌دیده محدود نمی‌شد، گفت: بسیاری از مدارس پیش از وقوع سیل فرسوده بودند و گاه تجهیزات قابل استفاده نداشتند. در جریان سیل برخی مدارس به دلیل بالا آمدن آب و تالابی شدن منطقه آسیب دیدند، اما پس از سیل به همت شرکت ملی نفت ایران مدارس آسیب‌دیده و نیز مدارس فرسوده و فاقد تجهیزات، بازسازی، نوسازی و تجهیز شدند، به‌گونه‌ای که به اذعان مردم منطقه کسی فکر نمی‌کرد مدارس پس از سیل با این کیفیت آماده بهره‌برداری شوند.
نایب‌زاده افزود: عمده تجهیزات مدارس از جمله میز و نیمکت، تجهیزات آموزشی، ورزشی، گرمایشی و سرمایشی، همه نوسازی و تجهیز شدند.
وی با اشاره به نحوه تخصیص اعتبار گفت: مدارس با توجه به تعداد کلاس‌ها، از ۳ تا ۱۲ کلاس طبقه‌بندی شدند و با توجه به وضع، میزان تخریب و اعتباری که برای تجهیز لازم بود، اعتبارهای متفاوتی را دریافت کردند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵