کد مطلب: 109564
 
کاهش تولید نفت آسیبی به چاه‌ها نزده است
 
مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: با وجود کاهش تکلیفی نفت به دلیل تحریم‌ها آسیبی به چاه‌های نفت وارد نشده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۷
به گزارش نکونیوز به نقل از ایرنا «رامین حاتمی» در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در شرایط خاصی قرار داریم ادامه داد: با وجود تحریم‌ها و شیوع کرونا، علاوه بر تعهدات تکلیفی در ۱۰ ماهه امسال از میادین مشترک ۳۷ درصد نفت بیشتری تولید شده است.
وی افزود: در بخش گاز نیز به عدد ۹۸ درصد تحقق تکالیف تولیدی رسیدیم.
حاتمی گفت: در فصل زمستان امسال روزانه ۲۴۹ میلیون متر مکعب گاز تحویل شبکه دادیم، در بخش ذخیره‌سازی گاز نیز با برنامه‌ریزی افزایش برداشت گاز از سراجه ۱۶ درصد و از شوریجه ۱۸ درصد بوده است.
مدیرعامل نفت مناطق مرکزی تاکید کرد: امسال در مجموع در پیک تولید روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب گاز از محل پروژه‌های ذخیره‌سازی برداشت و به خطوط سراسری تزریق شد.
وی با اشاره به اینکه در بخش توسعه نفتی، سه قرارداد نگهداشت تولید به امضا رسیده، افزود: تا پایان سال حفاری در پروژه‌های سعادت‌آباد و نفت‌شهر تمام می‌شود.
حاتمی ادامه داد: بخش عمده میادین در حال توسعه گازی است، همچنین اگرچه بخشی از کار تولید است اما از توسعه غافل نمانده‌ایم.
مدیرعامل نفت مناطق مرکزی گفت: برنامه جامع جهت تامین پایدار گاز پالایشگاه‌ها در میادین خشکی با استفاده از توان داخلی و منابع داخلی کارهای اجرایی شروع شده است.
وی با بیان اینکه خانگیران با توجه به اینکه پالایشگاه استراتژیک است، گفت: تنها منبع تولید گاز در نیمه شمالی کشور است، از همین رو توسعه میدان توس را در برنامه داریم.
حاتمی ادامه داد: اعلام کردیم مشکلی برای بازگشت تولید نداریم و تاسیسات آماده است، ۹۵ درصد تولید ظرف دو هفته باز می‌گردد.
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی با اشاره به اینکه با وجود تحریم و کاهش تکلیفی کار کرده ایم و تعمیرات را انجام دادیم، افزود: کاهش تکلیفی آسیبی به چاه ها نزده است.
وی تاکید کرد: همه ارکان کشور بر این اعتقاد هستند که از تولید داخل استفاده کنیم و باید به عنوان مصرف‌کننده در این مسیر گام برداریم.
حاتمی افزود: در صنعت نفت تا ۸۰ درصد تولید داخل را داریم و ۲۰ درصد کالاهای خاص است که از خارج تامین می‌شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵