کد مطلب: 109553
 
افزایش قیمت نفت با امید به افزایش واکسیناسیون کرونا
 
قیمت نفت در معاملات امروز تحت تاثیر افزایش امیدها به واکسیناسیون کرونا با افزایش همراه شد. هر چند گونه جدید این ویروس که در انگلستان شناسایی شده، مانع از رشد بیشتر قیمت‌ها شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۷
به گزارش نکونیوز به نقل از ایرنا کرونا همچنان در بازار نفت یکه‌تازی می‌کند. یک روز خبر شناسایی گونه جدید این ویروس قیمت‌ها را کاهش می‌دهد و روز دیگر ساخت واکسن، صعود قیمت‌ها را به دنبال دارد.
از همین رو فعالان این بازار معتقدند تا زمانی که پایان کرونا در جهان مشخص نشود، نمی‌توان پیش‌بینی مشخصی برای آینده قیمت نفت در نظر گرفت.
البته به نظر می‌رسد ساخت واکسن کرونا در کنار تداوم کاهش تولید نفت اوپک پلاس، ‌قیمت‌ها را تا حدی متعادل کرده تا آنجا که چند هفته‌ای است در کانال ۵۰ دلاری تثبیت شده‌اند.
امروز نیز قیمت نفت با امید به افزایش واکسیناسیون کرونا با رشد همراه شد.
نفت برنت با افزایشی ۰.۸۲ درصدی به ۵۱ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید. نفت شاخص آمریکا نیز حدود یک درصد گران شد و ۴۸ دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه قیمت خورد.
به گزارش ایرنا، به نظر می‌رسد قیمت‌ها در کانال ۵۰ دلاری با توجه به شرایط موجود بازار نفت برای اغلب تولیدکنندگان قابل قبول است زیرا در این قیمت، تولید نفت‌های گران همچنان امکان‌پذیر نخواهد بود و در عین حال، ‌تا حدی کسری بودجه این کشورها جبران می‌شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵